Koncepcja #3

Idea Projektu
 
Celem projektu jest wpisanie kubatury obiektów w zastany krajobraz - obserwując teren przeznaczony pod inwestycję  zauważalny jest przede wszystkim brak zieleni wysokiej. Cały obszar stanowi niską , zieloną , trawiasto-krzewiastą powierzchnię. 
Stąd elementem przewodnim koncepcji jest „źdźbło trawy” , symbolizujące z jednej strony niezwykłą wiotkość i delikatność , a z drugiej niezwykłą siłę przetrwania.
Elementy „Instalacji” stanowią w przenośni szare, nieregularne wielościany, kojarzące się jednej strony z cywilizacją – materiałem wykończeniowym jest beton -, a z drugiej z naturą – kształty brył przypominają porozrzucane w terenie kamienie . 
Elewacje zostały „poprzecinane” dynamicznymi wcięciami w kolorze zieleni, przywodzącymi na myśl wyrastające spod leżących brył źdźbła traw właśnie. 
 
Projekt
 

O działalności biura

Biuro  architektoniczne MACIEJ POWĄZKA ARCHITEKT prowadzę nieprzerwanie od 1996 roku. Każdy projekt stanowi wyzwanie, które zawsze podejmę, mam bowiem duże doświadczenie zarówno w projektowaniu jak i realizacjach projektowanych przeze mnie inwestycji - posiadam uprawnienia budowlane zarówno projektowe jak i wykonawcze, jestem zrzeszony zarówno w Izbie Architektów jak i w Izbie Inżynierów Budownictwa. Zapewniam tym samym kompleksową obsługę inwestycji oraz gwarantuję wysoką jakość i profesjonalne podejście do klienta.

Zdjęcia

facebook